Bal Kolonyası

Bal Kolonyası

Bal kolonyası evlerin ve iş yerlerinin klasik bir hijyen ürünüdür, mikrobu kırma açısından en güvenilir ve en sık başvurulur ürünler arasındadır. 

Aynı zamanda parfümlerin ağır kokuları, yoğun kimyasal içermeleri sebebi ile kolonyalar günlük kullanımda parfümlerin yerini almaktadır.

Kolonya kullanımı Türkiye’de bayramlar ve özel günler sebebi ile  kültürel anlamlar ifade etse de son yıllarda farklı koku seçeneklerinin de sunulması ile kolonyanın kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Pandmi ile birlikte dezenfektan kullanımının artması içeriğindeki alkol oranı ile yüksek dezenfekte edici özelliğe sahip olan kolonyaların daha çok tercih edilmesinde etkili oldu.

Kolonya denildiği zaman akla ilk gelen limon ya da tütün kolonyasıdır. Ancak zamanla genişleyen bu yelpazeye çiçek kokuları, farklı bitkilerin kokuları ve en son olarak bal kokusu da eklenmiş, oldukça da ilgi görmüştür.


Kolonyalar kişisel bakımın vazgeçilmez ve tamamen kişiye özel parçalarından biridir. Farklı beğenilere hitap eden ve baş döndüren kokularıyla tüm gün tazeliği korumanın en hoş yollarından biri olan kolonyalar ferahlık sağlar.


Bal kolonyası, bütün ciltler için uygulanabilir formülü sayesinde hem ferah bir his sağlamakta hem de etkili bir şekilde hijyen sağlama görevini görebilmektedir. 


Ardahan yaylalarında yetişen çiçeklerin özleri ile elde edilen balların kokusundan  ilham alınarak tasarlanan eşsiz ve evrensel kokusuyla Bal kolonyası hem  büyülüyor, hem de enerji veriyor. 


Gerekli analizler ve laboratuvar işlemlerinden geçerek üretilen bal kolonyaları günlük kullanım için hem ferahlık verir hemdefresh, şekerli bir koku olarak parfüm yerine kullanılabilir.


Bal kolonyası gerek üretim öncesi gerekse üretim sonrası her türlü onay ve testlerden geçmiştir.