Hakkımızda

Kafkaseli Gıda, Ardahan'da geleneksel yöntemlerle üretilen başta bal ve arı ürünleri olmak üzere, organik ürünleri tüketiciyle buluşturmak adına kurulmuştur.

Kafkas arı ırkının gen merkezi olan Ardahan, bin bir çeşit çiçeği ve doğal yaşamın en iyi korunduğu bölgelerden birisi olması dolayısıyla kaliteli bal üretiminde hatırı sayılır bir üne sahiptir. Yüksek rakımlı Ardahan yaylalarında üretilen ballarımızın rengi, aroması, kokusa ve şeker dengesi tamamen toplanan nektarlardan kaynaklanmaktadır.

Yörede tarımsal amaçlı ilaçlama ve gübreleme olmadığından dolayı tamamen orijinal olan Ardahan balı, kavanoza koyulduktn iki üç ay sonra kristalleşerek krem halini alır. Bu durum Ardahan balının kendine has bir özelliğidir. Katılaşmadan önceki hali sıvı ve akışkandır. Türk Patent ve Marka Kurumu'nca coğrafi işaretle tescillenen Ardahan balı; nem, güneş ışığı, kaynatma gibi bir etkiye maruz kalmadıkça bozulmaz ve zaman faktöründen etkilenmez.

Kafkaseli Gıda olarak Ardahan'da üretimi yapılan balların yanı sıra diğer arı ürünleriyle birlikte kaşar, gravyer, göbek peynir, dut pekmezi gibi ürünleri de üreticiden tüketicilerimize ulaştırıyoruz.

Misyon

Kafkaseli Gıda, bal ve diğer arı ürünleri başta olmak üzere Ardahan'da üretimi yapılan doğal ürünler sektöründe müşteriyi kaliteli ürünlerler buluşturma prensibi üzerinde duran, kendi sektörünü iyi tanıyan, bekletileri fazlasıyla karşılamaya çalışan, güvenilir ve kaliteyi düşürmeden verimli hizmet sunmayı hedefleyen bir gıda şirketidir.

Vizyon

Ardahan'da üretimi yapılan doğal ürünler alanında marka konumunu güçlendirerek sürdürmek ve sonrasında da tüm dünyaya bu ürünleri pazarlayan şirketler arasında yer almak.